Deklaracja Dostępności
Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie
Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie.
- Data publikacji strony internetowej: 2007-02-21
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-12-02
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- obrazy, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej mogą nie posiadać tekstów alternatywnych,
- niektóre materiały tekstowe nie mają prawidłowej hierarchii nagłówków,
- niektóre materiały graficzne (zdjęcia) nie mają w pełni dokładnych opisów,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2020-08-06
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-31
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Grzegorz Alf - Koordynator do Spraw Dostępności w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włoszczowie
- E-mail: admin@wloszczowa.praca.gov.pl
- Telefon: +48 (41) 3943540
Ułatwienia na stronie
- użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab,
- w całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczanie aktywnego linka czy pola formularza,
- dostępna jest wersja strony z podwyższonym kontrastem,
- zastosowano przyciski A+, A++ umożliwiające zmianę wielkości tekstu.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie
- Adres: ul. Strażacka 11
- E-mail: kiwl@praca.gov.pl
- Telefon: +48 (41) 3943540
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek posiada dwa wejścia:
- wejście główne do budynku dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami z dysfunkcją ruchu. Wejście oznakowane jest znakiem "Wejście dla Niepełnosprawnych". Z lewej strony budynku, znajduje się pochylnia z poręczami, umożliwiająca wjazd na parter budynku. Drzwi aluminiowe duże z uchwytem do otwierania. Wycieraczki znajdujące się przy wejściu do budynku umożliwiają wjazd kołem oraz posiadają wielkość oczek odpowiednią dla kółka wózka oraz laski osoby niewidomej.
- wejście drugie, z tyłu budynku posiadające dwa stopnie, wejście wyłącznie do Działu Ewidencji i Świadczeń - wejście to nie jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille'a dla osób niewidomych i słabowidzących. Oznaczenia znajdują się przy drzwiach do pomieszczeń.
Dostępność korytarzy, schodów i wind
Budynek dwukondygnacyjny. Podjazd do budynku umożliwia wjazd wózkiem na parter budynku. Brak progów przy wejściu głównym do budynku. Brak wejścia dla osób z niepełnosprawnościami na piętro. Brak windy. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Na wszystkich skrajnych stopniach schodów wewnątrz budynku przymocowano kontrastujące taśmy ostrzegawcze.
Dla osób niepełnosprawnych dostępny jest hol główny budynku i toaleta znajdująca się na parterze, która jest oznaczona tabliczką informacyjną.
Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku
W PUP we Włoszczowie osoba z niepełnosprawnością odwiedzająca siedzibę Urzędu zawsze może liczyć na pomoc ze strony pracowników Urzędu.
Dodatkowo istnieje możliwość przywołania pracownika Urzędu poprzez sygnał świetlno-dźwiękowy wywołany przez dzwonek zamontowany przy wejściu do budynku.
W budynku nie ma informacji głosowych, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich
Przed budynkiem wyznaczone jest miejsce parkingowe zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych, ogólnodostępne, zlokalizowane przed wejściem na teren budynku.
Wstęp z psem asystującym
Informujemy, że na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.
Tłumacz języka migowego
W Urzędzie jest możliwość skorzystania z pomocy osoby w pokoju nr 15, która ukończyła specjalistyczny kurs języka migowego.
W celu swobodnego komunikowania się Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia realizuje bezpłatną usługę tłumacza migowego (PJM) „Migaj z konsultantem Zielonej Linii” . Jest ona skierowana do osób niesłyszących i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) i które chcą uzyskać informacje na temat rynku pracy lub załatwić sprawę w urzędzie pracy – w przypadku gdy pracownik urzędu pracy potrzebuje tłumacza rozmowy na język migowy. Rozmowy mogą być realizowane z wyprzedzeniem 30-minutowym, maksimum 14 dni.
Istnieje również możliwość połączenia z tłumaczem języka migowego – konsultantem Zielonej Linii od razu. Aby zarezerwować rozmowę w języku migowym należy wejść na stronę: https://zielonalinia.gov.pl/zl-migowy i kliknąć w banner „Zarezerwuj rozmowę”. Po kliknięciu tego przycisku Użytkownik zostanie przekierowany na stronę z kalendarzem, gdzie będzie mógł wybrać dogodny termin połączenia z konsultantem Zielonej Linii. Po wyborze dnia i godziny rozmowy użytkownik otrzyma na adres mailowy link, który umożliwi mu nawiązanie kontaktu z konsultantem Zielonej Linii we wskazanej godzinie.
W sprawach pilnych, np. gdy w urzędzie pracy pojawi się osoba niesłysząca, która będzie potrzebować tłumacza migowego (konsultanta Zielonej Linii), pracownik urzędu będzie mógł telefonicznie sprawdzić dostępność konsultanta. Jeżeli konsultant Zielonej Linii będzie dostępny, pracownik urzędu będzie mógł od razu – bez wcześniejszej rezerwacji – nawiązać połączenie przez stronę internetową w celu tłumaczenia rozmowy na język migowy.
Do połączenia z konsultantem Zielonej Linii potrzebne są:
- komputer lub telefon z kamerą i funkcją wideo,
- dostęp do Internetu,
- dowolna przeglądarka internetowa.
Wniosek o zapewnienie dostępności >>